Yumurtlama Tedavisi

Çocuk sahibi olmayı her ebeveyn ister. Ama bazen şartlar el vermez, ne yapsalar istedikleri sonuca ulaşamazlar. Gelişen teknoloji çocuk sahibi olmak isteyenlere yeni umutlar yeni alternatifler sunuyor. Peki, bu alternatifler dini olarak ne kadar uygun?

Tüp bebek tedavi sürecinde anne adayının yumurta kalitesi ölçülmesi için bazı testler uygulanmaktadır. Bu testler sonucunda uygulanacak yöntem belirlenir.

Yumurtaların kalitesinin arttırmak adına beslenme düzeni oldukça önemlidir. Olabildiğinde bitkisel şekilde beslenmek gerekir. Bu beslenmenin asıl amacı sağlıklı gebelik olması gerekmektedir.

Embriyonik kök hücreler kendilerini ve diğer doku hücrelerini üretme özelliğini amaçlar ve bu özelliğe sahiptir. Birçok amaç dışında tüp bebek tedavilerinde de kullanılmaktadır.

Tüp bebek tedavisinde başarı sağlanabilmesi için yumurta sayısının 5 ve üzeri olması gerekir. Yumurta sayısı az olursa gebelik ihtimali de düşecektir.

hamile kalmak isteyen kadınların ilk olarak beslenme alışkanlıklarını düzene sokması gerekir. Beslenme yumurtaların sayısının artmasına olanak sağladığı gibi kalitesini de arttırır.

Tüp bebek uygulamasında yer alan yumurta toplama işleminden sonra anne adayı 3 ile 5 gün sonra adet olabilir.

Tüp bebek tedavisi süreci içerisinde anne adayının yumurtalıklarının belirli bir milimetreye ulaşması gerekir. İstenen milimetreye ulaşınca transfer işlemi yapılır.

Yumurta donörü olmak için en önemli olan ve ilk olarak bakılan kural bulaşıcı hastalık ve genetik hastalık taşımamak gerekmektediR. Testler, kontroller ve tetkiklerde ilk olarak bu detaya bakılır.