Tüp Bebek Tedavisinde Yumurta Kaç MM Olmalı?

Tüp bebek tedavisi süreci içerisinde anne adayının yumurtalıklarının belirli bir milimetreye ulaşması gerekir. İstenen milimetreye ulaşınca transfer işlemi yapılır.

Tüp Bebek Tedavisi

Çocuk sahibi olmak için biraz zahmetli bir yolu izleyen anne adaylarının yumurtalık için yeterli büyüklükte olması önem taşımaktadır. Yumurtalıkta gerekli büyüklüğe ulaşılması ve çatlatma esnasında en uygun yumurtalık seçiminin yapılabilmesi ilaç ve tedavi sürecinde belirlenen bir yöntem olmaktadır. Tamamen uzman kontrolü ve tavsiye ettiği ilaçlar ile yapılacak olan çatlatma yöntemi için yumurtalığın belirli bir boyuta ulaşması gerekmektedir.

Bunun için öncesinden yapılan tahlil ve tetkikler sonucu kullanılan ilaçlar ile yumurtalığın belirli bir boyuta ulaşması hedeflenir. Tüp bebek tedavisinde yumurtalık kaç milim olmalı merak eden ve merakını gidermeye çalışan anne adaylarına aktarmaya çalışacağız.

Tüp Bebek Tedavisi Ve Yumurta Çatlatma Aşaması

Birçok sebebe bağlı olarak çocuk sahibi olamayan anne adaylarının başvurduğu yollardan biri olan tüp bebek tedavi yöntemi genel olarak başarı ile sonuçlanmaktadır. Ülkemizde bu alanda çok fazla başarı ve örnek sunmak mevcuttur. Fakat tüp bebek tedavisi biraz sabır isteyen bir iş olmaktadır. Tüm kadınların yaşaması gereken annelik duygusu ele alınınca aslında o kadar göstereceklerine eminiz.

Tüp bebek tedavisi aslında birçok sebepten ötürü uygun görülebilir. Bunların başında; çalışmayan yumurtalıklar, hormon bozuklukları, erkeklerde sprem eksikliği, menopoz öncesi sebepler gibi birçok gerekçe sebebi ile bu yönteme başvurulmaktadır. Fakat tüp bebek tedavisi yapıldığı zaman dikkat edilmesi gereken birçok ayrıntı ve detay vardır. Bunlar için uzmanınız sizi her detay hakkında bilgilendirecek ve bu doğrultuda hareket etmenizi sağlayacaktır.

En önemli ayrıntılardan biri ise tüp bebek tedavisinde yumurta büyüklüğü önemidir. Uzman tarafından belirlenen yöntemler ile ve ilaçlar ile yumurtalık uygun boyuta getirilir ve sonrasında çatlatma işlemi yapılmaktadır. Yumurta için genel olarak bir ebat olarak 18- 19 milim arasında bir boyut söz konusu olmaktadır. Bunun sonrasında ise çatlatma işlemi başlar ve çatlatma yapılan yumurtalıkta en sağlıklı ve en iyi durumda olan yumurtalıklar döllendirilir.

Döllenme Esnası ve Sonrası İçin

Tüp bebekte yumurta kaç milim olmalı diye soran anne adayları için en fazla 19 olduğunu açıklamış bulunuyoruz. Fakat önemli bir ayrıntı daha var ki bu en az bu durum kadar önem teşkil etmektedir. istenilen milime ulaşan yumurtalıklara çatlatma işlemi yapıldıktan sonra yumurta toplama işlemi yapılır ve en sağlıklı olanları tercih edilerek bu işlem yapılmaktadır. Bunun yanı sıra uzmanın belirli aralıklar ile belirlediği günlerde muayene ihmal edilmemeli ve düzenli olarak yapılmalıdır.

Ayrıca önemli bir ayrıntı olan yumurta döllenme sürecinde anne adayı için uyması gereken unsurlar bulunmaktadır. Bu unsurları yerine getirmesi daha pozitif sonuçların doğmasına destek verecektir.

Anne Adaylarının Dikkat Etmesi Gerekenler

Tüp bebek tedavisinde anne adayına yapılan yumurta çatlatma ve toplama ayrıca aşılama işlemlerinden sonra anne adayı gebelik için gün saymaya başlayacaktır. Bu süreçte anne adayı ve baba adayına çok iş düşmektedir. Bunların başında ise anne adaylarının özellikle stres ve benzeri durumlardan yeterince uzak durması ve sürekli pozitif düşünmesi önemlidir. Morali yüksek olan bir anne adayının pozitif sonuçlar ile karşılaşması daha kolay olacaktır. Bunun yanı sıra gebelik testi için hemen test yapmamalı ve uzmanın dediği günü beklemelisiniz. Bu süreçte yapacağınız testler negatif çıkacaktır ve bu da sizi olumsuz etkileyecektir. Gerçek bir gebelik sonucu 10- 13 gün arasında ortaya çıkar. Bunun yanı sıra bol bol dinlenmeli ve kendinizi yoracak işlerden uzak durmalısınız.

Makale değerlendirme:
1 yıldız2 yıldız3 yıldız4 yıldız5 yıldız (3 oy, ortalama: 3,00
Loading...
Paylaşalım:
Yorum ekle