Tüp Bebek ile Normal Gebelik ve Bebekler Arasındaki Farklar Nelerden Oluşur?

Tüp bebek tedavisi ile normal hamilelik arasındaki fark bebek sahibi olma yoludur. Bunun dışındaki tek süreçlerin tamamı doğal hamilelikte olduğunu fark olmadan süregelerek deva etmektedir.

Tüp Bebek ile Normal Gebelik Arasındaki Fark Nedir?

Kadınların ve erkeklerin doğal olan yollar ile ve normal şekilde bebek sahibi olabilmeleri için üreme yeteneklerinde herhangi bir sıkıntı ve sorun olmaması gerekir. Sorun ve sıkıntıların içinde bayanların tüplerin açık durumda olması, yumurtaların yeterli düzeyde olması, yumurtaların sperm ile döllenmesinden sonra tutunabileceği rahimi bulması ve düzenli bir şekilde regl döngüsünün yaşanması gerekir. Erkekte ise canlı spermin bulunması, yeterli düzeyde sperm olması ve sperm vücuttan çıkmasının mümkün olması gerekir. Kadın ve erkekler var olan tüm koşulların bir arada olması halinde, kadın ve erkeğin korunmasız şekilde cinsel birliktelik yaşaması gebelik olasılığının yüksek düzeye çıkartır. Bu tarz kadınlar düzenli bir şekilde cinsel birliktelik yaşandığında altı aylık bir süreç içinde gebelik yaşayabilir. Eğer bir kadın düzenli cinsel birliktelik içinde bir sene içinde gebelik yaşamazda tıbbi anlamda değerlendirme yapılması gerekir. Var olan tüm faktörlerinde değerlendirilmesinin yapılmasından sonra diğer gebelik yöntemlerinin tercih edilmesi gerekir. Özellikle tüp bebek bunun için önemli bir seçenektir. Tüp bebek ile normal gebelik arasındaki fark da burada doğar. Yapılacak olan tüp tedavisinde gebelik durumu sağlanırsa, normal gebelik ile arasındaki fark da ortadan kalkacaktır. Hamilelik sürecinde müdahale görmeden kendiliğinden döllenmiş olan yumurta ile elde edilen embriyo oluşturulur. Gebelikte ise tıp alanında yardım sağlanmakta ve embriyonun oluşturulması sağlanmaktadır.

Bu aşamasından sağlanmasından sonra tüp bebek ile normal hamilelik arasındaki fark ortadan kalkar. Doğumun meydana gelmesine kadar da fark olmaz.

Tüp Bebek İle Normal Bebek Arasındaki Fark Nedir?

Tüp gebelik tedavisi sürecinde yumurtaların uyarılması için ilaçlar ve işlemler uygulanır. Bu sayede sperm döllenme işlemi sağlanır ve embriyo oluşumu meydana gelir. Sonrasında embriyoların rahime nakil edilmesi ve doğum zamanı gelene kadar embriyonun rahimde kalması için mücadele edilmesidir. Tüp bebek tedavisi desteği ile dünyaya gelecek olan bebeklerden sonraki aşamada, normal bir gebelik sürecinden geçerek doğan bebeklerin sürecinden geçerek doğar. Bundan dolayı da iki uygulama ile doğan bebeklerin herhangi bir farkı bulunmaz.

Tüp bebek uygulaması ile doğan bebeklerin, doğal yollar ile doğan bebeklerin farkları bulunmaz. İki yöntem arasındaki tek fark en kaliteli ve en iyi spermlerinde kullanılması, en kaliteli ve en iyi yumurtaların kullanılması ile bebeklerin diğer bebeklere nazaran daha sağlıklı, daha güçlü yapıda olması sağlanır.

Aslında bazı uzmanlara göre bu iki hamilelik yöntemi ile doğan bebeklerde farklar bulunur ama bu farklar olumlu şekildedir. Yani tedavi desteği ile dünyaya gelecek olan bebekler daha sağlıklıdır. Tedavilerin desteği ile dünyaya gelecek olan bebeklerde genetik anlamda tanı uygulaması ile her türlü gen sorunları ve farklı sorunlardan arınmışlık bulunur. Bundan kaynaklı olarak çocuk sahibi olamayan ve çocuk sahibi olmakta zorlanan anne ile baba adaylarının bu tedavi işlemleri ile çocuk sahibi olması uzmanlar tarafından tavsiye edilir. Bu sayede geç kalmadan ve daha çok ümitsizliğe kapılmadan bebek dünyaya getirebilirsiniz. Tedavinin uygulanmasında çiftlerin detaylara en düzgün şekilde uyması çocuk sahibi olmalarının kolaylaşmasını sağlar.

Makale değerlendirme:
1 yıldız2 yıldız3 yıldız4 yıldız5 yıldız (Sizin oyunuz ilk olsun)
Loading...
Paylaşalım:
Yorum ekle