Tüp Bebek Tedavisinde Serum Yöntemi Nasıl Uygulanır

Tüp bebek tedavisinde anne adayına özel hazırlanmış bir serum verilir. Bu serim bebeğin kalp atışı duyulana kadar devam edilir. Seruma karşı alerjisi olanlara ise bu yöntem uygulanmaz.

Tüp Bebekte Serum Yöntemi Nedir?

Anne adayından alınan yumurta örneği ile baba adayından alınan sperm örneğinin laboratuvar ortamında döllenmesine tüp bebek denir. Tüp bebek tedavisine uygun olan anne adayının adetinin ikinci veya üçüncü günü tüp bebe için tedaviye başlanır ve anne adayının yumurtalarının uyarılması beklenir. Uyarılan yumurtalar istenilen düzeye, büyüklüğe ve olgunluğa geldikten sonra anne adayından yumurta alınır. Bu arada baba adayından sprem örneği alınır ve laboratuvar ortamında döllenmesi beklenir. En kaliteli embriyo anne adayına yerleştirilir. Bu süreç yaklaşık on dakika sürer. Gebelik gerçekleştikten sonra  tüp bebek tedavisin de oldukça başarılı yöntemlerden biridir serum yöntemi uygulanır.  Bu sayede annenin bağışıklığı güçlenir ve embriyonun kolayca tutunması sağlanır. Sağlıklı bir gebelik geçirmek için etkin bir yöntemdir serum yöntemi. Yeni bilinen bir uygulamadır.

Gebeliğin devam etmemesinde çeşitli bir ok etken vardır. Tüp bebek tedavisin de oldukça başarılı yöntemlerden biridir serum yöntemi. Anne adayının bağışıklık sistemini güçlendirir ve vücut direncini arttırır. Diğer bir adı ile bağışıklık güçlendirme tedavisi olarak da bilinmektedir. Bağışıklık sistemi düşük olan anne adayı ya düşük yapmakta yada tüp bebek tedavisinden olumsuz sonuç almaktaydı. Tüp bebek tedavisinde başarıyı arttıran serum yöntemi gebelikte bağışıklık sisteminin güçlenmesini ve tekrarlayan tüp bebek başarısızlıklarında bağışıklık sisteminin güçlenmesi için kullanılan bir yöntemdir serum yöntemi. Bağışıklık sistemini dengeleyerek bebeğin tutunmasını veya anne adayında vücudun kabul etmesini kolaylaştıran bir yöntemdir. Bu sayede gebe kalmak isteyen hastalar bu yöntem ile bebek sahibi olabilirler. Bu yöntem ile vücut bebeği daha kolay kabul etmektedir. Genellikle başarısız tüp bebek tedavilerinde ve düşük yapan anne adaylarına uygulanan bir yöntemdir. Hamile kaldığınız süreçte mutlaka yediğiniz besinlere dikkat etmelisiniz. Bu sayede hamile süresi boyunca kendinizi daha dinç hissedebilirsiniz.

Serum uygulamasının annede embriyonun tutunmasına sebep olan bağışıklık sisteminin bozukluğunu giderici ve beslenme güçlüğü çeken hastalarda kullanılan bir yöntemdir.

Serum Yöntemi Nasıl Uygulanır?

Anneye bağışıklık sistemini düzenleyici içerisinde yağ bulunan bir serum verilir. Bu serumu tüp bebek uygulanan anne adayına transfer yapıldığı günden bebeğin kalp atışlarının duyulduğu ana kadar uygulanır. Serumun içerisinde soya ve yumurta vardır. Bu nedenle soya veya yumurtaya alerjisi olan hastalara uygulanmaz. Bağışıklık sisteminde düzensizlik olan anne adaylarında oldukça başarılı bir yöntemdir.

Bu yöntem ile tüp bebek başarısızlığında azalma meydana gelmiştir. Serum şeklin de damar yolu ile belli aralıklarla anne adayına verilir. Serum yönteminde yan etki yok denecek kadar azdır. Fakat serum içerisinde soya veya yumurta bulunduğu için yumurtaya veya soyaya alerjisi olan hastalara uygulanmaz. Serum yöntemi sayede tekrarlanan tüp bebek kayıplarının da önüne geçilmiş oldu. Tekrarlanan düşük ve tüp bebek başarısızlıkların da uygulanabilecek en etkin yöntem ve hastaya önerilebilecek tedavi yöntemidir.

Makale değerlendirme:
1 yıldız2 yıldız3 yıldız4 yıldız5 yıldız (Sizin oyunuz ilk olsun)
Loading...
Paylaşalım:
Yorum ekle