Tüp Bebek Transfer Sonrası 7. Gün Belirtileri

Tüp bebek uygulaması yapıldıktan sonra 7. günde anne adayında yaşanan değişikliklertüp bebek sürecini etkileyecektir.

Tüp bebek üzerinde tedavi gören çiftler çok iyi bilirler. Fakat bilmeyenler için küçük bir açıklama yapmak gerekir ise; tüp bebek tedavisi yumurtalıkları çalışmayan veya döllenme yapmayan kadınlar yada spermleri çalışmaya yada az çalışan erkekler için yapılan bir uygulamadır. Bu konuda tedavi desteği almak için eşler beraber hastaneye başvurmalı ve tedavi talep edilmelidir.

Bu aşamada sabırlı olmanız ve uzmanın dediklerini harfi harfine yapmanız çok önemlidir. Tüp bebek transfer sonrası uyulması gereken birçok husus bulunur. Bunların başında embriyo transferinde ilk 10-12 gün arası gebelik testi yapılmaz. Bunu uzman zaten size söyleyecektir. Fakat eğer evde test yapıp negatif sonuç görürseniz sakın endişelenmeyin bu hamile kalmadığınız anlamına gelmez sadece tam gebelik 10-12 gün sonra ortaya çıkacaktır.

Tüp Bebek Embriyo Transferi Gün Belirtileri

Uzman doktor tarafından transfer yapıldığı zaman size bol bol dinlenme tavsiye edilecektir. Günlük olarak beslenmenize dikkat etmeniz ve test günü gelene kadar uzmanın dediklerini harfiyen yerine getirmelisiniz. Birçok bayan embriyo transferinde bir şey hissetmezken bazı bayanlarda kanama veya mide bulantısı belirtiler olabiliyor. Kanama söz konusu olduğu zaman bu belirtiler uzmana söylenmelidir. Size tavsiyemiz belirtiler olsa da transfer sonrası beklenmeli ve günü gelene kadar test yapılmamalıdır.

Bu sizin moraliniz açısından önemli olacaktır. Eğer test sonucu negatif olursa bu o gün için sizi olumsuz etkileyecektir ve üzecektir. Belirtmekte fayda var tüp bebekte gebelik belirtiler aynı normal hamilelik gibi olur. Sizin bu transferinde yapmanız gereken ilk şey dinlenmek ve kendi moralinizi yüksek tutmak olacaktır. Başta da belirttiğimiz gibi günlük beslenmenize dikkat etmelisiniz. Embriyo rahme tutunması sonucu elbette ki gebelik süreci başlamış olacaktır. Bazı hamilelik durumlarında görülebilinen olayların başında hormon değerlerinin normalin altında veya üstünde olmasıdır. Bu konuda uzman size gereken bilgileri kan belirtiler sonucuna bağlı olarak verecek ve gerekir ise tedavi uygulayacaktır.

Gebelik Veya Gebe Kalmama Belirtileri

Eğer embriyo tutunmuş ve bebekte oluşuma başlamış ise bu belirtiler her bayana göre farklılık gösterecektir. Transfer sonrası test günü gelene kadar sürekli olarak yüksek moral ve doğru beslenmenin yanı sıra kendinizi yormamalısınız. Zaten 10-12 gün arası belirtiler kesimleşmesi adına uzman sizde test isteyecektir bu testi idrardan çok kan üzerinden isterler. Bunun sebebi ise hem hormon değerlerinizin kontrolü hem de kan testinin daha net olmasıdır. Eğer sürekli olarak kanamanız varsa hemen uzmanınıza danışmalısınız. Bu belirtiler bir şeylerin ters gittiğini söylüyor olabilir. Fakat kanama gördüğünüz gibi korkmayın bazı bayanların bünyesine bağlıda olabiliyor.

Tüp Bebek 7. Gün Belirtileri

Tüp bebek tedavisinde birçok sonuç ortaya çıkabilir. Bunların başında gebelik sonra dış gebelik veya düşük tehlikesi olabilir. Bu durumların hepsi de siz ve sizin gibi bu tedaviyi yapanlar için geçerlidir. Ayrıca tedavide ve sonra birçok açıdan kendinize dikkat etmelisiniz. Gebelik süreci sizin için normal bayanlar gibi ilerleyecektir. Ayrıca 7 gün belirtileri her bayanda farklılık gösteriri genel hatları ile pek bir belirti olmasa da bazı bayanlarda kanama durumları söz konusu olabiliyor. Sizde bu tarz belirtiler olduğu zaman uzmanınıza en azından telefon ile başvurmanızda fayda vardır. Bu sizin tedavinizin on anki ve sonra ki dönemi için önemli olmaktadır.

Makale değerlendirme:
1 yıldız2 yıldız3 yıldız4 yıldız5 yıldız (5 oy, ortalama: 1,20
Loading...
Paylaşalım:
Yorum ekle