Embriyo Gelişmesi

Embriyo gelişimi ve rahimde tutunma hamilelik için oldukça önemlidir.Şartların sağlanmasından sonra tüp bebek tedavisinde yapılan embriyo transferi ile tutunma sağlanır.

Transfer işleminden 11 gün sonra embriyo oluşumu başlar. Bu oluşum aşamasında dinlenmeli ve doktor tavsiyelerine uymalısınız.

Tüp bebek transfer işlemlerinden sonra gebelik oluşup oluşmadığına dair testin 8 gün değil 12 gün yapılması en doğru şekilde netice verecektir.

Tüp bebek transfer işleminden sonra anne adayında transferin 9. gününde bir takım lekelenme durumları görülebilir.

Embriyo transferinden sonra meydana gelen hamilelik belirtilerini dikkatlice izlemek gerekir. Bu süreçte meydana gelen tüm belirtiler doktora söylenmelidir.

Tüp bebek embriyo transferi yapılmasınan sonra ortaya çıkacak olan en küçük detayda bile doktorlar bilgilendirilmelidir. Bu tedavi için gereklidir.

4. gün sonrası oluşan gebelik belirtileri içinde mide buluntısı ve kusma, adet görememe, memelerde hassasiyet ve lekelenme yer almaktadır. Bunun için doktor ile koordineli gitmek gerekir.

Embriyo transfer işlemlerinden sonra meydana her türlü belirti sonucunda mutlaka doktor ile görüşmek gerekir. Bu sürecin değerlendirilmesi açısından gereklidir.

Embriyo transferinden sonra anne adaylarında farklı belirtiler meydana gelir. Bunların dikkate alınması ve buna göre doktora bilgi verilmesi gerekir.