Transfer Sonrası

Tüp bebek sonrası bacak ağrılarının olması normal olarak değerlendirilir. Çünkü yapılan iğneler ve ilaçlar bacaklarda ağrıya neden olabilir. Bu gibi durumda bacakları dinlendirmek yararlı olacaktır.

Tüp bebek sürecinin en önemli noktaları arasında embriyo transferi gelir. Dondurulmuş embriyoların içerisinde kaliteli olanlar seçilip uzman doktor tarafından transfer işlemi yapılır. Burada dikkat edilmesi gereken önemli nokta doktor tavsiyelerine uyulmasıdır.

Her kadın anne olmak ister bu günümüzde bazı kadın ve erkek için zorlu bir dönemdir. Bu dönem her iki taraf için de önemlidir. Günümüzde çoğalan bu sorun her insanın aklına ilk gelen tüp bebek tedavisi ile daha kolaydır. Biz bu dönemi hem anne adayı için hem de yerleştirilecek embriyo için daha sağlıklı duruma gelmesini sağlıyoruz.

Tüp bebek tedavisinde kullanılacak olan ilaçların belli başlı yan etkileri bulunur. Bu yan etkilerin düzenli şekilde takip edilmesi ve gözetim altında tutulması oldukça önemlidir.

Tüp bebek tedavisi sürecinde kullanılan ilaçlar kabızlık yapabilir. Bu gibi durumlarda doktorunuzun önereceği ilaçlar kullanılmalıdır. Ayrıca sindirimi kolay yiyeceklerin tüketilmesine özen gösterilmelidir. Kabızlık süresi uzar ise mutlaka uzman bir doktordan destek alınmalıdır.

Embriyo transferinde aynı gün içinde banyo yapmak ve duş almanın sakıncası bulunmaz. Tüp bebek embriyo transferden sonra suyun içine tamimiyle girmekte sakıncalar oluşabilir.

Embriyonun rahime transfer edilmesinden sonra hamilelik yaşayacak olan annelerde sancı ve kasık ağrısı tarzında belirtiler ortaya çıkmaktadır. bunlar normal sürecin bir parçasıdır.

Tüp bebek ile cinsiyet belirleme testi cinsiyetin yanı sıra sağlık açısından tedavisinde de yapılır. Bu şekilde sağlıklı bebeklerin dünyaya gelmesi ve sağlıklı şekilde yaşamaları da sağlanmış olur.

Tüp bebek tedavisi aşamasında öksürük ile alakalı sorun yaşayan kişilerin bol düzeyde sıvı tüketmesi özellikle gereklidir. Bu boğazın neminin ayarlanmasını sağlayacaktır.