Tüp Bebek Tedavisi

Tüp bebek tedavi süreci içerisinde annenin stresinin azaltılması için akupuntur uygulanabilir. Bu sayede süreç daha rahat atlatılabilir. Ayrıca akupunturun herhangi bir yan etkisi de bulunmamaktadır. Tüp bebek tedavisine başlamadan 3 ay önce akupuntur yaptırmaya başlayabilirsiniz.

İnsanların yaratılışlarının doğasında olan ve kesinle yaşamaları gereken bir deneyim olan bebek sahibi olma konusu insanın doğasında vardır. Ancak zaman zaman çiftler çocuk sahibi olmakta sıkıntılar yaşıyorlar. Tüp bebek ise bu soruna çare olmaktadır. Tüp bebekte çoğul gebelik ise çiftlere çifte mutluluk yaşatmaktadır. Peki çoğul gebelik nasıl anlaşılır belirtileri nelerdir.

Menide hiç sprem bulunmadığı zaman özel yöntemeler uygulanarak tüp bebek tedavisi denenmektedir. Başarı oranı az gibi görünse de hamile kalma olasılığı bulunmaktadır.

Tüp bebek tedavisinde anne adayına özel hazırlanmış bir serum verilir. Bu serim bebeğin kalp atışı duyulana kadar devam edilir. Seruma karşı alerjisi olanlara ise bu yöntem uygulanmaz.

İlaçsız tüp bebek tedavileri özellike kullanılan ilaçlardan kaynaklı sorun yaşayan kişiler adına yapılır. Yumurtaların toplanması ve labratuvarda olgunlaştırılması ile uygulanmaktadır.

Tüp bebek tedavilerinden embriyonun sağlıklı bir şekilde transfer edilmesinden sonra yatak istirahati yapmaya gerek yoktur. Önemli olan stressiz zamanların yaşanmasıdır.

Tüp bebek tedavisi sürecinde ve normal gebelik sürecin hormonun büyük önemi bulunur. Bundan kaynaklı da öncesinde değerleri konusunda uzmanın dikkatli olması gerekir.

Progesteron hormonun değerleri gebeliğin meydana gelmesi ve embriyonun rahime tutunması ile yükselir. Anne ve bebek için oldukça faydalı ve gerekli olan bir hormondur.

Endometriumun hangi süreçte embriyoyu kabulleneceğini belirleme konusunda destek olan faydalı ve başarılı teste era testi denir. Oldukça büyük faydalar, yararlar ve başarılar sunmaktadır.