Mikro çipli Tüp Bebek Tedavi Yöntemi Nedir, Uygulamasının Aşamaları Nelerdir?

Mikro çipli tüp bebek tedavisinde yapılan uygulamalar sayesinde bebek ile buluşmak kolay ve hızlı bir hale gelmiştir. Tedavi başarısıaçısından yüksek bir tedavi yöntemi olduğu da gözlemlenmektedir.

Mikro çipli Tüp Bebek Tedavisi Nedir?

Tüp bebek tedavisi çiftlerin bebek sahibi olma açısında tercih ettiği yöntemler arasında yer alır. Bu tedavi gelişen teknoloji sayesinde mikroçip desteği ile uygulanmaya başlanmıştır. Mikro çipli tüp bebek tedavisinde yapılan uygulamalar sayesinde bebek ile buluşmak kolay ve hızlı bir hale gelmiştir. Bebek sahibi olmak adına kullanılan diğer yöntemler ile kıyaslandığı zaman başarısı yüksek bir tedavi yöntemi olduğu da gözlemlenmektedir.

Mikro çipli tüp bebek yöntemi tedavisinde akışkan çip kullanımının kombine yapılması ile farklı bir döneme geçilmiştir.Mikro çipli tüp bebek yöntemi tedavisi hemen hemen tüm merkezlerde uygulanır hale gelmiştir. Yeni uygulamaya geçen bu yöntemi tüp bebek operasyonu uygulayan merkezlerde henüz yaygın olmamakla birlikte yöntemi kullanan merkezlerde artan hamilelik rakamları ve sağlıklı tüp bebek doğumları sayesinde mikro çip tüp bebek yönteminin hızla yaygınlaşacağı tahmin edilmektedir.

Çiftlerin bebek sahibi olma özlemleri ve tedavi sürecindeki aşamaların stresli ve zor geçmesi nedeni ile mikroçip tedavisinde talep daha çok artacağa benziyor.

Mikro çipli Tüp Bebek Tedavi Yöntemi Nasıl Uygulanmaktadır?

Tüp bebek tedavisinde Öncelikli amaç bebek sahibi olamayan çiftlerin doğal veya yardımcı üreme yöntemi kullanılarak çocuk sahibi olmalarını sağlayan uygulama yöntemleridir. Bu sebeple anne adayının hormon yapısı incelenerek gerekli hormon ilaçları ile yumurta sayısının artması sağlanmaya çalışılır. Artan yumurta hücreleri laboratuvar imkanları dahilinde baba adayından alınan sperm hücreleri ile döllendirilmesi sağlanır.

Böylelikle anne adayları için hamilelik koşulları ortaya çıkarılmış olur. Yukarıda bahsettiğimiz aşamalar klasik tip tüp bebek uygulamasında takip edilen aşamalardır. Bu uygulamanın zayıf olan tarafı embriyolar arasında kaliteli olanların seçilememesi ve hamile kalma olasılığının buna bağlı olarak düşük olmasıdır. Tüp bebek tedavisinde mikro çip yöntemi uygulandığında ise en iyi kalitedeki embriyoların seçilmesi sağlanarak hamilelik oranının arttırılması sağlanmaktadır. Sperm çiplerinin geliştirilerek hormonların yaratmış olduğu mikro kanallar vasıtası ile vücudun çalışma sistemine benzetilmesi sağlanmıştır.

Kullanılan çip tıpkı bir süzgeç vazifesi görerek kaliteli ve son derece sağlıklı olan spermleri diğer spermler arasından filtreleyerek seçmektedir. Mikro kanalcıklar içerisinden seçilen bu kaliteli ve sağlıklı spermler farklı bir ortamda depolanarak çoğalması hedeflenir.

Mikro enjeksiyon yöntemi kullanılarak ayrılmış olan kaliteli spermler yumurta hücresi ile döllenmesi sağlanarak hamilelik olasılığını arttırmaktadır.

Mikro Çipli Tüp Bebek Tedavisi Ve Özellikleri

Mikro çipli Tüp Bebekte Çiftlere sağlanan en önemli avantajlardan biriside erkeğin kısır olması durumunda ya da sperm sayısının beklenin çok altında olması durumlarında dahi hamile kalabilme oranını yükselebilmesidir. Ülkemizde İzmir Bölgesinde Mikro çipli bebek Tedavisinde hızla yayılmaya başlamıştır. Başlangıçta fiyatları Yüksek olarak gözükse de başarı oranı elde edildiğinde fiyatları makul olarak değerlendirebilirsiniz.

Bu anlamda yeni bir yöntem olması nedeni ve bu yöntemin yaygınlaşması neticesinde Mikro çip fiyatlarının her geçen gün daha uygun hale geleceği söylenebilir. Mikro çip yöntemi ile tüp bebek uygulamasını tercih eden çiftlerin hamilelik ve doğum süreçleri son derece sağlıklı, hızlı ve kaliteli bir şekilde gerçekleşebildiğinden çiftlerin yaşayacağı stres ve bunalımları da en aza indirgenmiş olmaktadır. Bu bağlamda çiftler kendi aralarında ve sosyal yaşamlarında da daha rahat olmaktadır.

Bu sebeple bebek özlemi çeken ve bu yöntemi ileri teknoloji ile birleştirerek çiftlere kaliteli bir şekilde sunan merkezlerden faydalanılması sağlıklı bir bebeğe kavuşmakta katkı sağlayacaktır.

Makale değerlendirme:
1 yıldız2 yıldız3 yıldız4 yıldız5 yıldız (Sizin oyunuz ilk olsun)
Loading...
Paylaşalım:
Yorum ekle