Embriyoskop İle Tüp Bebek Yapmanın Faydaları

Empriyoskop cihazı ile seçielcek olan embriyo en kaliteli olandır. Bebeklerin tüm gelişim evreleri izlendiği için uygulanacak olan tedavide de başarı yakalanır.

Tüp Bebekte Embriyoskop Nedir?

Anneden alınacak olan yumurtaya babadan alınacak olan spermlerin enjekte edilmesi ile ortaya çıkan embriyoların tekrardan anne rahmine enjekte edilecek olan döneme kadar saklandığı ve bu embriyoların gelişimlerinin her anının tek tek gözlemlenebildiği cihaza embriyoskop adı verilir.

Cihaz nem ile ısı bakımından anne rahmi ile aynı özellikleri taşımaktadır. Bu cihaz içinde embriyolar anne rahminde büyür gibi büyüyebilirler. Bu büyüme ve değişim süreci de cihazın özelliklerinden dolayı dışarıdan seyredilebilir. Embriyoların nasıl çoğaldığı, nasıl geliştiği, evreleri ve bölünme zamanlarının izlenmesi açısından tüp bebek tedavisinde embriyoskop yöntemi kullanımı yapılmaktadır.

Embriyoskop cihazı ile gerekli olan tüm evreler ve gelişimler düzenli bir şekilde izlendiği için anne rahmine transfer edilecek olan embriyo en uygun olan içinden seçilir. Ayrıca embriyoskop yaptıranlar bebeklerin ilk zamanlarını izleme olanağına da sahiptir. Bu da farklı ve ayrıcalıklı bir deneyimdir. Embriyoskop fiyatı kliniğe, özel hastaneye ve tüp bebek yaptırılacak diğer kuruluşlara göre farklılıklar gösterebilir. Hizmetin donanımlı bir hastaneden alınması önemlidir. Bu tarz hastaneler anne ve baba adaylarına birçok avantaj sunar. Hastalar hastanenin tüm avantajlarından kolaylıkla faydalanabilir. Özellikle konusunda uzman kadrolara sahip hastaneler ile bu tedaviye başlamak gerekmektedir. Uzmanlar ve hastane çiftlerin aklına takılan tüm soruları net ve pürüzsüz şekilde cevaplayabilmelidir.

Hastanenin verdiği hizmet, doktorun kalitesi gibi faktörler fiyatı etkilemektedir.

Embriyoskop Özellikleri Nelerdir?

 • Uygulama sayesinde gebe kalma şansı olasılığı daha yüksektir.
 • Cihazda bulunan sistem otomatik bir biçimde bulunan embriyoları 10 dakika bir kez kontrol etmektedir.
 • Var olan bebek adayları 1 gün boyunca gözlem altında tutulur ve en doğru aday seçimi yapılır. Bu sayede gebe kalma şansı da yükselmektedir.
 • Bebek adaylarının her türlü değişimini ve gelişimi izleyen bir sistem bulunur. Bu sistem gözden kesinlikle detay kaçırmaz.
 • 1 gün boyunca detaylı şekilde gözlem altında kalan bebek adaylarının bölünme zamanları net bir şekilde tespit edilebilmektedir.
 • Embriyoların dış etkenler ile teması kesinlikle engellenebilmektedir.
 • İnsanlardan kaynaklı meydana gelebilecek olan tüm riskler ortadan kaldırılmıştır. Bebek adayı için gerekli olursa başka kişiler tarafından değerlendirilme olasılığı bulunur.
 • Embriyoların bulunduğu yerin havalandırılması devamlı olarak yapılır.
 • Gelişimin olduğu yerde havanın sıcaklığı, nemi ve soğukluğu da sürekli takip edildiğinden dolayı zarar oluşmaz.
 • Uzmanların da isteğine göre bu transfer işleminde el değmeden değerlendirmeler yapılır.
 • Cihazda var olan bebekler oldukça yüksek bir güvelikler ve en düzgün şartlarda korunmaktadır.

Faydaları Nelerdir?

Spermler ile yumurtaların döllenme ile alakalı işlemlerinin yapılmasından sonra hazırlanan yumurtalar embriyoskop içinde bulunan ve özel olarak tasarlanmış olan bölmelere yerleştirilmektedir. Her hasta için ayrılmış özel bölme bulunur ve hepsinin takip işlemi ayrı ayrı yapılır. Özel bölmelerde anne rahminde olduğu doğal ve özel bir yaşam oluşturulur.

Cihazda gelişimlerin ve değişimlerin izlenmiş olduğu inkübatör bölümünün içinde sürekli olarak kayıt yapan mikroskop ve video sistemi bulunmaktadır. Ayriyeten gelişimler ile alakalı değerlendirmelerin yapıldığı bilgisayar sistemi de bulunduğu için en uygun olan embriyoların seçimi daha kolay yapılır.

Bu sayede de bebek sahibi olmak için istenilen başarı oranı yükselir. Cihazın en büyük faydası bebeklerin gelişimlerin kaliteli ve sağlıklı şekilde takip edilmesidir. Ayrıca gelişim evleri devamlı ve net şekilde takip edildiğinden dolayı bebek seçimi en doğru şekilde yapılır.

Makale değerlendirme:
1 yıldız2 yıldız3 yıldız4 yıldız5 yıldız (1 oy, ortalama: 5,00
Loading...
Paylaşalım:
Yorum ekle